baner.png

 Szkoła Branżowa I stopnia Nr 8 w Bytomiu bierze udział w projekcie Erazmus+

 

Wejdź na stronę projektu

 

Aktualności

"Czas na zdrowie" - ogólnopolski projekt edukacyjny

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Czas na zdrowie"

           Nasza szkoła od kwietnia do czerwca realizowała Ogólnopolski projekt edukacyjny "Czas na zdrowie", którego głównym celem była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Projekt prowadzony był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składał się z dwóch etapów.

            Pierwszy przygotowawczy podczas którego obejrzeliśmy serię filmów "Śmietnik w mojej głowie", mówiących o stereotypach dotyczących żywienia, promujących żywność ekologiczną i tradycyjną.
            Gościliśmy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, gdzie przeszliśmy szybkie szkolenie z ogrodnictwa i uprawy roli. Zdobyliśmy informacje o hodowli pszczół z najlepszego źródła, od pszczelarzy ze Śląskiego Związku Pszczelarstwa.

            Drugi etap polegał na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości (rodziców, dietetyka, kosmetolog, trenera judo).

Głównym Organizatorem Konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a honorowy patronat objęło Ministerstwo zdrowia, MEN, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Agencja Rynku Rolnego, Rzecznik Praw Dziecka.

W konkursie brało udział 137 szkół z całej Polski, nasza szkoła zajęła 31 miejsce.

Podziękowania należą się naszemu koordynatorowi pani Ewie Mastalerz oraz pani Ewie Kruszynie, pani Joannie Plazie i wszystkim nauczycielom, którzy pomagali nam w przygotowaniu Szkolnego Festynu.