baner.png
Flaga UE

 Szkoła Branżowa I stopnia Nr 8 w Bytomiu
bierze udział w projekcie Erasmus+

 

Wejdź na stronę projektu

Aktualności

warsztaty

W dniu 28 listopada nasi nauczyciele mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach dla pedagogów, którzy pracują z uczniami niepełnosprawnymi.
Warsztaty poprowadzili niepełnosprawni, profesjonalni tancerze amerykańscy z Florydy i Kalifornii. W trakcie zajęć tancerze zaprezentowali różne techniki integracji i współpracy, które mogą tworzyć nowe kreatywne doświadczenia i w ten sposób prowadzić do wzajemnego zrozumienia i szacunku.
Warsztaty były prowadzone przy użyciu technik stosowanych na zajęciach tanecznych, z naciskiem na indywidualny sposób poruszania się każdego uczestnika oraz sposobu wyrażania siebie. Organizatorom serdecznie dziękuję za zaproszenie.

"Grupa tancerzy amerykańskich REVolutions Dance angażuje się w programy edukacyjne, promujące różnorodność w sztuce i pomagające uczniom rozpoznać swoje wyjątkowe i indywidualne umiejętności. Równolegle prowadzi profesjonalne programy taneczne. W ramach wizyty w Polsce w dniach 25 listopada do 6 grudnia artyści przeprowadzą szereg warsztatów w Krakowie i Warszawie, będą też gośćmi Teatru Tańca Rozbark w Bytomiu.
REVolutions Dance założona w 2005 roku przez Dwayna Scheunemanna i Amie West, REVolutions Dance inspiruje publiczność w niezwykły sposób. Oprócz tańca profesjonalnego, grupa REVolutions zajmuje się projektami społecznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają na celu integrację osób o różnych umiejętnościach. Poprzez kreatywną współpracę tancerzy z choreografami, studentami i publicznością, grupa REVolutions Dance wpiera rozwój programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce. Tancerze, którzy występowali już w wielu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, również w Izraelu, Rosji i Chinach, poprowadzą w Krakowie, Bytomiu i Warszawie integracyjne warsztaty tańca dla osób z niepełnosprawnościami i osób pełnosprawnych".