baner.png
Flaga UE

 Szkoła Branżowa I stopnia Nr 8 w Bytomiu
bierze udział w projekcie Erasmus+

 

Wejdź na stronę projektu

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata". /Ustawa Sejmu ustanawiającej 2018 rok Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości/.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i związane z tym jubileuszem uroczystości odbyły się również w naszej szkole. W dniu 14 listopada odbyły się zajęcia metodą projektu "NIEPODLEGŁOŚĆ - MODA NA POLSKĘ". Celem projektu było m.in. propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich, jak również kształtowanie tożsamości narodowej i lokalnej. Podczas zajęć rozwijano umiejętności pracy w grupie oraz kładziono nacisk na integrację uczniów.Zadaniem uczniów było m.in. wykonanie plakatu, rozwiązanie krzyżówki tematycznej, ułożenie puzzli, dopasowanie biografii do właściwego Bohatera. Rozważając kwestię kształtowania się granic Polski nie było można pominąć pracy z mapą i karty pracy.
Obowiązkowym elementem plakatu musiały być symbole narodowe. To tylko niektóre działania i zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie pracujących w trzech grupach. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości legend.
Całodniowe zajęcia podsumowane zostały zmierzeniem papierowego łańcucha w barwach narodowych, który ozdobi ściany szkolnego korytarza.