baner.png
Flaga UE

 Szkoła Branżowa I stopnia Nr 8 w Bytomiu
bierze udział w projekcie Erasmus+

 

Wejdź na stronę projektu

Aktualności

Konferencja naukowa

Pani Marzena Fryszkiewicz wzięła dziś udział w konferencji regionalnej "Autyzm. Codzienność... Popatrz na autyzm odwrotnie od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj". Konferencja ta jest jednym z działań zaplanowanych w ramach dwuletniej kampanii realizowanej przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach.
O swojej kampanii Organizator pisze następująco:
Celem kampanii jest uczłowieczenie autyzmu poprzez uświadomienie ludziom, dlaczego osoby ze spektrum zachowują się w niezrozumiały dla nas sposób. A dzieje się tak, bo funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości, która bombarduje ich w każdej sekundzie życia ogromną ilością bodźców dźwiękowych, wzrokowych, zapachowych jest niezwykle trudne.

Kampania bazować będzie na pozytywnych emocjach. Autyzm można zaakceptować, ale najpierw trzeba go zrozumieć i temu będą służyć podejmowane w trakcie kampanii inicjatywy. Pokażemy jak ułatwić, albo... nie utrudniać codzienności ludziom ze spektrum. Jak wykorzystać ich ogromny potencjał i jak traktować ich normalnie. Aby w człowieku ze spektrum autyzmu zobaczyć najpierw osobę, a potem autyzm. Bo każdy "coś" ma, taką, czy inną niepełnosprawność. I wszyscy jesteśmy wyjątkowi, niepowtarzalni. Dzieci ze spektrum autyzmu też.